Tirdzniecības vietas

Ķīpsalas halle - Rīga, Ķīpsalas 8
SKATĪT KARTĒ    VISI PASĀKUMI ŠAJĀ NORISES VIETĀ

Rīkotājs: BT 1 SIA
Reģ. Nr.: 40003241394
VISI ŠĪ RĪKOTĀJA PASĀKUMI

Biļešu cenas

  7.5 €  pieejams  5 €  pieejams  3.5 €  pieejams  3 €  pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas

VIII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojuma koncerts VIENĀ ELPĀ

Pirkt

Turpat 1500 jaunie mūziķi apvienosies VIII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojuma koncertā “Vienā elpā” Ķīpsalā un mūzikā izstāstīs Latvijas valsts simtgades vēsturi. Koncertā piedalīsies 37 labākie skolēnu pūtēju orķestri no visiem novadiem.   

Koncertā skanēs tautas mūzika un skaņdarbi, kas tapuši Latvijas brīvvalsts laikā līdz pat mūsdienām. Atmiņā tiks atsaukta melodiskā latgaliešu tautas dziesma “Aiz ezera augsti kalni” Raimonda Paula apdarē, “Rikšiem bērīti es palaidu” Raita Rēriha apdarē un  latviešu klasiskās mūzikas pērles – Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis”, Andreja Jurjāna “Trimpus maršs” un Jāņa Ivanova “Svinīgā prelūdija”, kas koncertā skanēs mūsdienīgos aranžējumos.  

Līdzās tiem koncertā skanēs arī Aivara Krūmiņa “Fantāzija par latviešu strēlnieku dziesmu melodijām” un popurija “Brāļi Laivinieki” pirmatskaņojums. Tajā ietverti abu kupletistu un Alfrēda Vintera 30. gadu hiti, kas tolaik bija tikpat populāri kā Raimonda Paula mūzika šodien. Atzīmējot izcilā pūtēju orķestru diriģenta, pedagoga un komponista Gunāra Ordelovska 90. jubileju, programmā ir ietverta G. Ordelovska  “Melodija” no pūtēju orķestru repertuāra zelta fonda. Koncertu noslēgs Raimonda Paula popurijs “No Kolkas  līdz Rēzeknei” par “Dzeguzītes” dziesmām, kas Aivara Krūmiņa aranžijā iekrāsosies jaunās muzikālās krāsās. Vēl koncertā skanēs Baumaņu Kārļa, Jura Kulakova, Jāņa Lūsēna, Alfrēda Feila un citu skaņražu sacerējumi.  

Programmu papildinās krāšņi orķestra defilē priekšnesumi, ko, rībot bungām un skanot taurēm, izpildīs Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris un jauniešu pūtēju orķestris “Auseklītis”, kā arī Latvijas Republikas Zemessardzes jauniešu pūtēju orķestra atskaņotās intermēdijas.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs un virsdiriģents Haralds Bārzdiņš, režisore Inga Krišāne, scenogrāfs Rūdolfs Baltiņš, horeogrāfe Ilze Līviņa.

Koncertu organizē Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1. Koncertu atbalsta Dziesmu un deju svētku lieldraugs Swedbank, Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Papildu informācija par biļetēm: 67067500 vai e-pastu: music@bt1.lv

Iesakām